מסכות לפנים מומלצות לעיסוי זוגי

כל עיסוי הוא חוויה מהנה, ועיסוי זוגי הוא תענוג כפול ומכופל – שכן כל אחד מבני הזוג נהנה הן מהמגע המקצועי והנעים עצמו והן מהעובדה שמדובר בחוויה זוגית שמייצרת רגעים שנחרתים בזיכרו ומחזקת את הקשר עד מאוד.

מומלץ מאוד לנצל את העיסוי הזוגי לטובת הנחת מסכות לפנים על שני בני הזוג, ובכך להעצים עוד יותר את הנחת והתועלת שמעניק הספא.

מדוע אנחנו זקוקים למסכה?

לעור הפנים שלנו ישנם אויבים רבים: תזונה לא מאוזנת, ובמיוחד חוסרים במינרלים ובוויטמינים; משקאות ומאכלים שמכילים כמות גדולה של סוכר, שסותם את הנקבוביות ומזיק מאוד לעור הפנים; יובש שמונע מעור הפנים את הלחות החיונית לו; חשיפת יתר לשמש; אבק, פיח ומזהמים שונים שנמצאים באוויר; שינה מועטה (במהלך השינה הגוף שלנו משקם את עצמו ובין השאר גם את עור הפנים); ואלכוהול שמכביד על מערכת סילוק הרעלים מהגוף כך שבסופו של דבר נותרים בעור הפנים שלנו יותר חומרים מזיקים.

כל אלה מאיצים את הזדקנותו של עור הפנים ויוצרים מראה נטול חיוניות ועייף. תכשירים שונים ובהם קרם לחות לפנים ומסכה לפנים מסייעים להגן על האזור ולשקם אותו במידה שהוא כבר נפגע.

הסוגים השונים של מסכות הפנים

במסגרת עיסוי זוגי בספא, וגם באופן כללי, ישנם סוגים שונים של מסכות לפנים. החלוקה המקובלת היא עפ”י המטרה של השימוש במסכה:

* ניקיון – ברוב המקרים נשתמש במסכה לפנים כדי לנקות את האזור מלכלוכים שונים, תאים מתים ושומן מיותר. ישנן מסכות שמבצעות את הניקוי בכך שהן סופחות אליהן את הלכלוך וישנן כאלה שמבצעות פילינג (כלומר הסרת תאי עור מתים).

* הבהרה – מסכות פנים שמטרתן היא לטשטש כתמים שונים ובפרט כתמי שמש וכן להקנות לעור שלנו מראה זוהר יותר.

* מיצוק – מסכות שמותחות את עור הפנים וממצקות אותו.

* הזנה – מסכות שמספקות לעור את מה שהוא זקוק לו, ובפרט לחות ו-ויטמינים.

* הרגעה – במקרה של עור פנים רגיש או אדמומי ניתן להשתמש במסכה המכילה צמחים מרגיעים שמכווצים את כלי הדם המורחבים. במקרים אלה מומלץ לעבור בספא גם עיסוי עם שמן גוף איכותי ומרגיע.

מסכות לפנים – חומרים שכדאי שיהיו

כשמשתמשים במסכה טבעית לפנים במסגרת עיסוי זוגי בספא, כדאי לוודא שהיא כוללת לפחות חלק מהמרכיבים הבאים:

* שמן זרעי רימון – מזין, ממריץ תהליכי התחדשות טבעיים ומאזן את עור הפנים.

* שמן זרעי ענבים – למלחמה ברדיקלים החופשיים שמאיצים את הזדקנות העור. בנוסף הוא מגביר את יכולת ספיחת הלחות של התאים בעוד הפנים.

* ויטמין E – נוגד חמצון רב עוצמה ומסייע לשמר את הלחות הטבעית.

* ויטמין C – חיוני לגמישות של עור הפנים, שתורמת רבות למראה צעיר יותר ונחשק יותר.

* ויטמין F – עוד ויטמין שמסייע לשמר את הלחות בתאים של עור הפנים.

* רטין A – נגזרת של ויטמין A שמגבירה את ייצור הקולגן והאלסטין שחיוניים לעור פנים מתוח ובעל מראה בריא.

כיצד משתמשים במסכת פנים?

כמובן שמומלץ להשתמש במסכת פנים לא רק במסגרת ביקור בספא אלא באופן שוטף. התדירות המומלצת היא פעם בשבוע, אלא אם כן מצבו של עור הפנים מחייב שיקום משמעותי יותר. יש למרוח שכבה נדיבה של המסכה, ולהשאיר אותה על הפנים בהתאם לסוג המסכה הספציפי (לרוב בין 5 ל-15 דקות). פרק זמן הינו אידיאלי לרגיעה מוחלטת, וכמובן שכשאתם בספא מפנק לא קשה ליהנות מרגיעה שכזו…

עוד חשוב להקפיד כי המסכה נמרחת על עור פנים נקי לחלוטין, כך שאם אתם בוחרים להוסיף מסכה לפנים במסגרת עיסוי זוגי אל תשכחו לשטוף היטב את הפנים קודם לכן במים פושרים.

?