עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק לשיחרור מתחים האצורים בגופנועיסוי רקמות עמוק הוא עיסוי בעל אופי רפואי (אם כי, כמובן, אין פירוש הדבר כי הוא אינו נעים – בפרט כשהוא מוענק בין כתלי  “גרין ספא”), שמטרתו לשחרר מתחים האצורים בגופנו מסיבות שונות.

מבחינות מסוימות דומה עיסוי זה לעיסוי שבדי, אם כי הוא עמוק הרבה יותר ובעל אופי אינטנסיבי יותר וחזק יותר. לעיסוי רקמות עמוק שורשים גם בטכניקת הרולפינג – ועל מנת ליהנות ממלוא האימפקט של טיפול זה רצוי מאוד להגיע לסדרת מפגשים ולא לעיסוי בודד.

כיצד מתבצע עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות מושפע כאמור מהרולפינג – שיטת רפואה אלטרנטיבית המוכרת גם כ”אינטגרציה מבנית”. את השיטה פיתחה אידה רולף (ומכאן שמה), בשנות החמישים של המאה העשרים, והיא מבוססת על ההבנה כי כוח המשיכה משפיע על הרקמות (בשל העובדה שאנחנו הולכים זקופים), וגם טראומות שונות לגוף ולנפש משנות את המבנה המקורי של הרקמות. שיטת הרולפינג משנה את מבנה הגוף, באמצעות לחץ מדוד ומתוכנן היטב על הרקמות, ולמעשה מביאה אותו למצב אופטימאלי, נטול כאבים ומתפקד כהלכה.

בדומה, גם עיסוי רקמות עמוק נועד להשפיע על הרקמות השונות – בשרירים, בגידים, במפרקים, ברצועות ובחיבורים השונים – כולל הרקמות העמוקות, לשחרר התכווצויות ולסלק רעלנים, וכך ליצור שינוי פיזי של ממש במבנה הגוף, שינוי שישפיע לטובה גם על הנפש.

עוד בטרם המגע בגוף, מתשאל המטפל את המטופל (בקצרה) לגבי ההיסטוריה הרפואית שלנו ולגבי מצבו הפיזי הנוכחי. גם הפן הרגשי זוכה לתשומת לב במהלך התשאול – שלב הדומה לזה שמקדים טיפול שיאצו – כך שהעיסוי יבוצע בהתאם לכלל הווייתו של האדם באותו זמן. לאחר מכן מתחיל המטפל בפעולות ריכוך של השרירים והרקמות על מנת שיוכל להגיע לרקמות העמוקות מבלי לגרום למטופל כאב. המגע אינטנסיבי וחזק למדי: עוצמת המגע מוגברת בהדרגה כדי שגופו של המטופל יסתגל אליה ובכל מקרה המטפל מקפיד לא להכאיב למטופל – אין בכך שום צורך.

עיסוי כל שריר מתבצע הן לאורך סיבי השריר והן לרוחבם, ותוך התמקדות בנקודות ספציפיות הנקראות trigger points, כשהמטופל נוטל חלק פעיל בטיפול באמצעות נשימות מודרכות. בניגוד לטיפולים אחרים בהם כל הגוף זוכה ליהנות מהמגע – כמו למשל בעיסוי באבנים חמות – בעיסוי רקמות עמוק נהוג להתמקד באזור ספציפי בגופו של המטופל, האזור שזקוק למלוא תשומת הלב עקב פגיעה, פציעה או כאבים. סדרת טיפולים תחזיר את כל הגוף למבנה הנכון ולמסלול המהיר לאיכות חיים של ממש.

באילו מקרים מועיל טיפול זה?

טיפול רקמות עמוק מיועד לסובלים מכאבי גב כתוצאה מבלט דיסק, פריצת דיסק או כל סיבה אחרת; לבעלי בעיות יציבה; לסובלים מדפורמציה בשלד; לחולים בפיברומיאלגיה; למי שמיגרנות תוקפות אותו באופן תכוף; ולאנשים שחייהם רוויי מתח, לחץ וחרדות – הטיפול אמנם פיזי באופיו, אך יש לו השפעה משמעותית גם על הנפש, שכן שחרור המתח מהשרירים בא לידי ביטוי גם ברווחה נפשית.

בנוסף, עיסוי זה, בזכות הגעתו אל הרקמות העמוקות, מאפשר לתאי עצב שנפגעו ליצור סינפסות חדשות ולמעשה להשיב תחושה לאזורים שבהם היא אבדה.

אוכלוסיות ספציפיות שזקוקות במיוחד לסוג עיסוי זה הם ספורטאים, רקדנים ושאר האנשים שגופם הוא גם כלי עבודה עבורם, ומטבע הדברים הוא עומד בלחצים ועומסים יוצאי דופן. עיסוי רקמות עמוק יסייע לגוף להיות חסין יותר בפני פציעות ושחיקה, יאפשר לו לשקם את עצמו במהירות אחרי חבלות ופציעות ויפוגג כאבים באפקטיביות מרשימה.

עיסוי רקמות עמוק ב”גרין ספא” מתבצע על ידי טובי המטפלים בארץ ונמשך כשעה. המחירים הנוחים מאפשרים הגעה לסדרת טיפולים – וחידוש הגוף כולו תוך בילוי במתחם המפנק שלנו.

 

?