עיסוי רפואי

עיסוי רפואי לטפל בגוף כואב ומוגבלעיסוי רפואי היא שיטת טיפול שמטרתה היא להשיב לגוף הפיזי את מלוא יכולותיו ואת האפשרות ליהנות מתפקוד תקין לחלוטין. בנוסף, משוחררים בשיטת טיפול זו שרירים מכווצים, משופר טווח התנועה של המפרקים השונים וכאבים שונים מתפוגגים. בניגוד לעיסויים אחרים דוגמת עיסוי באבנים חמות, עיסוי זה נועד בראש ובראשונה לטפל בגוף כואב ומוגבל ולא לספק לאדם בילוי  – אבל עצם המגע, במיוחד כשהוא מתבצע במקום יפהפה ובאווירה נינוחה כמו ב”גרין ספא”, יש בו בכדי להעניק לנפש רגיעה ולאדם הנאה ואפשרות לא רק להחזיר לגוף הפיזי את כוחותיו אלא באופן כללי למלא את המצברים.

טכניקות בעיסוי רפואי

עיסוי רפואי איכותי נשען על ידע מעמיק באנטומיה ובפיזיולוגיה של מערכת השלד והשרירים בגוף האדם. הטכניקות רבות ומגוונות, והן מופעלות על רקמות רכות, מפרקים, גידים ובלוטות לימפה. עוד בטרם מתחילים המטפלים בפעולה הפיזית עצמה, הם מבררים עם המטופל מהן מצוקותיו, איפה הוא סובל מכאבים ומהו אופיים של כאבים אלה (חדים או עמומים, מתמשכים או ספוראדיים וכו’) – על מנת לדעת באיזהה איזור בגוף להתמקד וכיצד לבצע את העיסוי (שלב זה דומה לשלב התשאול שמהווה נדבך מרכזי ברפואה סינית ובטיפול שיאצו בפרט).

במסגרת הטיפול מבצע המטפל תנועות של לישה, שמחזירות לשרירים גמישות שאבדה להם; מפעיל לחץ על רקמות רכות, ובכך משפר את זרימת הדם בגוף ואת תפקוד מערכת הלימפה; מפעיל לחץ בנקודות ספציפיות הנקראות טריגר פוינטס ושבהן נוצרה הידבקות של סיבי שריר בשל הצטברות חומרים רעילים, מתח או עומס יתר, או בשל חבלה ברקמה באזור (דבר הפוגם בתפקוד התקין של השריר הספציפי); מבצע מתיחות שונות, שמטרתן להאריך את טווח התנועה של המפרקים ולאפשר לאדם תנועה קלה יותר ואפקטיבית יותר; מניע את המפרקים באמצעות טכניקה מיוחדת כך שיוגבר ייצור הנוזל הסינוביאלי (חומר סיכה הדומה לחלבון של ביצה, שנמצא במפרק והכרחי לפעילות תקינה ונטולת כאב); וכן פעולות אחרות בהתאם למצוקות עליהן דיווח המטופל.

עיסוי רפואי משיב לשרירים את גמישותם, מקל על כאבים, מסייע לגוף לחדש רקמות שניזוקו בעקבות פציעות או חבלות, מסייע במקרים של “כתף קפואה” (מצב נפוץ במיוחד שבו טווח התנועה של הכתף מוגבל מאוד וכל תנועה שלה גורמת לכאבים עזים), מקל על כאבים שמקורם בפריצות דיסק, מטפל בדלקות של הגידים ובאופן כללי מסייע לגוף להתמלא כוחות מחודשים.

טיפול זה אינו מומלץ כשהאדם סובל ממחלת עור כלשהי או מחלות של כלי הדם. גם במקרה של פצעים פתוחים או פציעות טריות מוטב לא לבצע אותו.

יום כיף בספא – לבריאות שלמה

עיסוי רפואי מחייב כאמור ידע נרחב באנטומיה ופיזיולוגיה, ורק מטפלים שעברו הכשרה מיוחדת מוסמכים לבצע אותו. ב”גרין ספא” תקבלו טיפול רגיש זה אך ורק מידי מטפלים מוסמכים שעברו הכשרה במסגרת מקצועית ורצינית ושהניסיון שלהם בתחום עשיר במיוחד – כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שגופכם ייהנה מטיפול איכותי (עיסוי המתבצע באופן לא מקצועי לא רק שלא יועיל לגוף אלא עלול אף להזיק לו!)

אמנם הטיפול הוא בעל אופי רפואי – אבל גם הרפואה המערבית כבר מכירה בכך שעל מנת ליהנות מבריאות שלמה ומלאה גם הנפש זקוקה למסג’. עיסוי רפואי במסגרת יום פינוק ב”גרין ספא” מעניק גם לגוף וגם לנפש את שהם זקוקים לו, כשאחרי הטיפול מוזמן האדם, למשל, לטבול בג’קוזי רחב הידיים ולהעניק לשרירים – ואיתם לכל הוויתו – מרגוע ונחת.

אפשרות נוספת היא לקבל טיפול אפקטיבי זה במסגרת יום ספא זוגי – וליהנות לא רק מנפש בריאה בגוף בריא אלא גם מרומנטיקה חיונית התורמת רבות לאיכות החיים. כמו כן קיימים גופים המציעים עיסוי עד הבית בשרון למשל, כך שתוכלו לקבל את הטיפול אצלכם בבית.

?