טיפול של הסרת שיער בספא

הסרת שיער בלייזר מזוהה בעיקר עם מכוני יופי או רשתות הפועלות בתחום הטיפולים האסתטיים. אבל בימינו מכשירי הלייזר הופכים נפוצים יותר ויותר, ובנוסף פשוטים יותר ויותר לתפעול – כך שאפשר לעבור את הטיפול גם במקומות אחרים: למשל בין כתלי הבית. או בספא, שממילא מהווה מרכז טיפולים ופינוק לגוף ולנפש. והיש פינוק גדול יותר מהסרת שיער אפקטיבית באווירה מענגת, ובעקבותיה קבלת גוף חלק למשעי ונעים למגע?

הסרת שיער בלייזר – למה זה כדאי?

הסרת שיער בלייזר בספאהסרת שיער בלייזר היא אחד הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר, והפופולאריות שלו הולכת ומתעצמת עם השתכללות המכשירים וירידת המחירים של טיפול זה. גברים מבקשים להסיר שיער באמצעות הלייזר בעיקר מהחזה, הגב, הבטן והכתפיים ואילו נשים מתמקדות בידיים, ברגליים, בבתי השחי ובמפשעות.

השימוש המתועד הראשון במכשיר לייזר לשם הסרת שיער התרחש ב-1979, אולם המכשיר שפותח באותם ימים היה לא יעיל כלל וכלל. בהמשך, באופן טבעי, שוכללו מכשירי הלייזר והשימוש בהם למטרת הסרת שיער קיבל את כל האישורים הנדרשים מה- FDA והחל לצבור מעריצים ומעריצות.

העיקרון של הסרת השיער באמצעות טכנולוגיה מתקדמת זו פשוט: קרן הלייזר נשלחת אל האזור ה”שעיר”, ומתבייתת (בזכות אורך הגל) אל המלנין שבשערות. אנרגיית החום מגיעה אל הזקיק של השערה וחורכת אותו, ובכך בעצם גורמת להסרתו מהגוף. מאחר שלא כל השערות נמצאות בכל רגע נתון בשלב הצמיחה, חלק מהן לא נפגעות, כך שהסרת שיער היא למעשה דילול של השיער – אבל דילול כה משמעותי עד שהוא נקרא בפי כל “הסרת שיער”. על מנת להפוך אזור שעיר לאזור חלק נדרשים ברוב המקרים מספר טיפולים – בדרך כלל בין 6 לתריסר – ולאחריהם נשאר אותו אזור בגוף נטול שיער למשך שנים רבות. הסרת שיער בלייזר היא השיטה בעלת אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר, כולל במקרים של רמת שיעור גבוהה באזורי גוף רבים, וגם השיטה שמותירה את הגוף חלק לפרק הזמן הארוך ביותר.

לקריאה מורחבת בנושא בקרו באתר טוליפ: www.hairremoval.org.il

הסרת שיער בלייזר אינה מתאימה לכהי עור, מפני שהלייזר לא מצליח להבחין בין המלנין שבעור לבין המלנין שבשיער, ועלול לגרום לכוויות. כהי עור המעוניינים בשיטה אפקטיבית להסרת שיער מוזמנים להסרת שיער בקרן אור – טכנולוגיה מתקדמת אחרת. מכשיר הלייזר להסרת שיער אינו אפקטיבי גם עבור בעלי שיער בהיר, ג’ינג’י או בלונדיני, שמבחינתם גם הסרת שיער בקרן אור אינה רלוונטית, ואין להם ברירה אלא להשתמש בשיטות ותיקות יותר.

בכל מקרה, חשוב להקפיד לעבור טיפול הסרת שיער במקום רציני ומוכר, כזה המחזיק מכשור איכותי ומתקדם וצוות שגם יודע להפיק מהמכשירים את המיטב וגם מצויד ביחסי אנוש ברמה גבוהה.

הסרת שיער בספא – יתרונות וחסרונות

להסרת שיער בלייזר במסגרת ספא יש כמה וכמה יתרונות, אבל גם חיסרון משמעותי: מחירו של יום כיף במקום מהודר ואיכותי, הכולל גם עיסויים שונים ושאר פינוקים לגוף ולנפש, אינו זול, ואם צריך לעבור סדרת טיפולים בלייזר כדי להסיר כמות משמעותית של שיער, הרי שלחוויה ולהנאה עלול להתלוות תג מחיר גבוה (ואם מגיעים רק כדי להסיר את השיער בלייזר, אין יתרון מיוחד למקום).

מצד שני, היתרונות של הסרת שיער אצלנו רבים ומפתים: לפני שמתמסרים ללייזר ניתן ליהנות מעיסוי מפנק (עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי, עיסוי באבנים חמות, רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי טנטרי, עיסוי קצוות, עיסוי ארומתרפיה ועוד ועוד) ואחרי הלייזר אפשר לתת לגוף להתרווח בג’קוזי רחב ידיים תחת כיפת השמיים, או ליהנות מארוחה עשירה ובריאה בחצר המלבלבת והמלבבת.

הוסיפו לכך את המכשור המתקדם שנמצא ב”גרין ספא”, ואת הצוות הקשוב, האדיב, החביב והמיומן שמפעיל אותו – ותבינו מדוע רבים וטובים מעדיפים להגיע אלינו להסרת שיער באמצעות מכשיר הלייזר, ולצאת לא רק עם גוף חלק אלא גם עם נפש צוהלת.

?