עיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדי לבריאות הגוף ולשלוות הנפשאחד האלמנטים המזוהים ביותר עם תאילנד הוא המסג’, שזכה למוניטין מרשימים ולשבחים אינספור מפי כל מי שנסע למדינה האקזוטית לטיול של אחרי צבא או בכל שלב אחר בחיים (ובשנים האחרונות, עושה רושם, אין כמעט ישראלי שלא פקד את הממלכה היפהפייה והרגועה השוכנת בדרום מזרח אסיה).

שמו הטוב של העיסוי התאילנדי מוצדק לחלוטין: מדובר בטיפול המשלב פינוק עם תרומה נכבדה הן לבריאות הגוף הפיזי והן למצב הרוח ולשלוות הנפש, כך שאין פלא כי מדובר בסוג עיסוי נחשק במיוחד לא רק בתאילנד – שם מחירו הזול עבור התייר המערבי הממוצע מאפשר ליהנות ממנו על בסיס יומיומי – אלא גם בכל ספא וספא בארץ, וכמובן ב”גרין ספא”, שבו תוכלו ליהנות מטיפול מוצלח במיוחד הודות לצוות המעסים המוכשר והמנוסה שלנו.

מהו עיסוי תאילנדי?

מקורו של המסג’ התאילנדי הוא דווקא בהודו, במאה החמישית לפני הספירה, באקדמיה לרפואה שבה למדו ילדי מלכים ועשירים. אחד התלמידים המצטיינים במיוחד הפך לרופאו האישי של בודהה, והוא זה שבעצם “המציא” את הטיפול שידוע כיום כעיסוי תאילנדי (באותם ימים כמובן טרם הוקמה ממלכת תאילנד). הידע היה מזוהה בעיקר עם נזירים בודהיסטים והועבר ממורה לתלמידו במשך מאות שנים בעל פה, עד שהועלה על הכתב – וברבות השנים הגיע גם אל המערב שהחל לינוק מהתורות המזרחיות העתיקות ורבות החוכמה.

עיסוי תאילנדי מתבצע על גבי מזרון, כשהמטופל בלבוש נינוח ורפוי. זהו למעשה שילוב של כמה וכמה טכניקות, כשיש בו מן האקופרסורה (שיטה הדומה לאקופונקטורה, כשאת מקומן של המחטים – מהן יש כאלה החוששים ומסתייגים – מחליפות אצבעותיו של המטפל וכפות ידיו), מעיסוי איורוודה (טכניקה שנולדה בהודו ומסייעת לאדם למצוא הרמוניה בחייו ואף להגיע להארה), מהיוגה (תפישת עולם הוליסטית נוספת המבוססת על החוכמה ההינדית והמיועדת ליצירת איחוד בין הנשמה לתודעה באמצעות ריכוז ומיקוד המושגים על ידי תנוחות שונות ונשימה נכונה), מהפיזיותרפיה המערבית,מהרפלקסולוגיה (טיפול בכל הגוף באמצעות עיסוי כפות הרגליים) ומההילינג האנרגטי.

הטיפול כולל מתיחות של הגוף לתנוחות הדומות מאוד ולפעמים אף זהות לחלוטין לאסאנות של היוגה (ואכן, ישנם המכנים את המסג’ התאילנדי גם יוגה ל”עצלנים”, שבמקום להניע בעצמם את הגוף אל התנוחות מאפשרים למעסה לעשות זאת בשבילם).

בנוסף, מורכב עיסוי תאילנדי גם מלחיצות מדודות ומדויקות על נקודות ספציפיות – נקודות הנמצאות על גבי המרידיאנים, אותם ערוצי אנרגיה שעל פי הרפואה הסינית זורמת בהם אנרגיית החיים, היא הצ’י. הלחיצות מתבצעות באמצעות הידיים, המרפקים והברכיים של המטפל, ומבטיחות זרימת צ’י מושלמת בכל אזורי הגוף, וכתוצאה מכך אנרגיה גבוהה ותפקוד תקין ומלא של כל האיברים והמערכות.

במיוחד מושם דגש על כפות הרגליים (בדומה לרפלקסולוגיה), ובאמצעותן משפיע מסג’ תאילנדי לטובה על אזורים רבים אחרים בגוף. כמו כן משחרר הטיפול חסימות שונות בגוף, ומעניק לשרירים גמישות מופלאה, בדומה ליוגה. בנוסף משתפרת היציבה, מועצמות מערכת החיסון ומערכת הלימפה, כאבים נעלמים כלא היו, מורחב משמעותית טווח התנועה של המפרקים השונים, וכמובן מתפוגגים לחצים ומתחים ומוענקת לנפש שלווה מבורכת.

מסג’ תאילנדי ב”גרין ספא” – פינוק כמו בתאילנד

הרמה הגבוהה במיוחד של צוות המטפלים שלנו מבטיחה כי כל אורח המגיע אלינו כדי לחוות מסג’ תאילנדי יצא מרוצה ולא יפסיק לשבח את הטיפול שקיבל. המחירים הסבירים שלנו (גם אם לא נוחים כמו בתאילנד…) מאפשרים לכל מי שמחפש פסק זמן מפנק מהשגרה ועיסוי משחרר וממלא באנרגיות חיוניות לחוות זאת – ללא צורך בטיסה הנמשכת שעות ארוכות אלא במרחק נסיעה קצרה מהבית…

כמובן שלפני ואחרי עיסוי תאילנדי אתם מוזמנים ליהנות משלל הפינוקים הרבים במתחם שלנו: ג’קוזי מרווח (אחד תחת כיפת השמיים ואחד מקורה), סאונות, חמאם טורקי, חדרים פרטיים אינטימיים להפליא וארוחות שחיתות בריאות, הכל בהתאם לרצונכם והעדפותיכם.

?