עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקות חוויה מהנה להורה ולתינוקרוב אורחי “גרין ספא” הם מבוגרים המבקשים לעצמם פסק זמן מפנק מהיומיום גדוש המטלות – ומגיעים על מנת ליהנות מטיפולי ספא מגוונים. אבל יש גם אורחים צעירים יותר: תינוקות רכים שהיומיום שלהם מטבע הדברים פחות גדוש במטלות, אבל גם מבחינתם עיסוי הוא חוויה מהנה. זאת ועוד: עיסוי תינוקות מעניק להם לא רק חוויה מסקרנת לכל החושים, וחצי שעה של הנאה – שהרי גם תינוקות נהנים עד מאוד כשנוגעים בהם בעדינות ובמיומנות – אלא שבנוסף הם זוכים לזרימת דם טובה יותר, מערכת חיסונית חזקה יותר ומערכת עיכול תקינה (וכתוצאה מכך הם סובלים פחות מגזים ומכאבי בטן – שכפי שכל הורה יודע, יכולים להוציא את העולל משלוותו ובעקבותיו את כל המשפחה).

יום כיף לכל המשפחה

ניתן להגיע אלינו כשעל הפרק עיסוי תינוקות בלבד – ואפשר לשלב טיפול חווייתי ורב תועלת זה ביום פינוק למשפחה כולה, ובפרט להורים שמן הסתם זקוקים עד מאוד לתענוג משחרר שרירים ומשרה שלווה. אמנם לא ניתן ליהנות מעיסוי זוגי, שכן אחד ההורים נשאר כל הזמן בקרבת התינוק, אבל כל הורה בתורו זוכה לטיפול איכותי מבין שלל הטיפולים האפשריים (למשל, עיסוי קצוות או מסג’ תאילנדי), התינוק כמובן זוכה אף הוא לפינוק שלו – ולאחר מכן חוברת כל המשפחה יחד ואם התמזל מזלם של ההורים והתינוק נרדם (דבר שקורה לעתים קרובות לאחר עיסוי תינוקות) – הם זוכים ליהנות גם ממעט שקט ואינטימיות מבורכת (גם עם התינוק ישנה אינטימיות, אבל מסוג אחר…)

סדנה לעיסוי תינוקות

לצד עיסוי תינוקות מידי מעסים מוסמכים ובעלי ניסיון בעבודה עם בני הגיל הרך, ניתן ליהנות ב“גרין ספא” גם מסדנה המלמדת את סודות הטכניקה – כך שההורים יוכלו להעניק לצאצאם את העונג הזה בכוחות עצמם.

מגע נכון ומדויק בתינוק מחזק עד מאוד את הקשר בינו לבין הוריו (ובהחלט רצוי כי שני ההורים יגיעו לסדנה ושניהם ימצאו את הזמן להשתמש בידע שצברו כדי להעניק לילדם עיסוי בתדירות גבוהה). זהו זמן איכות אפקטיבי מאין כמותו, שבו התינוק זוכה לתשומת לב מלאה של הוריו, וההורים מצידם זוכים לפידבקים מופלאים מהיצור הזעיר שהביאו לעולם – לקריאה מורחבת בקרו באתר דאדא תינוקות.

בנוסף, המגע מחזק לא רק מערכות פיזיות השונות בגופו של התינוק – כאמור, המערכת החיסונית מתחזקת מאוד, הנשימה משתפרת, שיעולים נעלמים וכאבי הבטן מתפוגגים – אלא מעניק לו מתנה יקרת ערך: ביטחון רב בהוריו, ובעקבות כך בעצמו ובעולם כולו.

עיסוי תינוקות על ידי הוריהם מעמיק את היכרותם עם העולל – למשל, אם הוא אוהב מגע עדין או נמרץ יותר, עם בגדים או בלעדיהם, אילו אזורים בגופו הקטן רגישים במיוחד, וכן כיצד הוא מביע רגשות שונים (שהרי הוא טרם למד לדבר ולהביע את עצמו במילים, כך שהתקשורת היא בלתי מילולית).

רצוי לבצע את העיסוי במקום שקט, חמים ונעים, לא מואר יתר על המידה אך גם לא אפלולי מדי, ונרות וקטורת יתקבלו בברכה (בדומה לחדר הטיפולים ב”גרין ספא” – אלא אם כן התינוק רגיש לריח הקטורת ואז אפשר לוותר עליה). מתחילים לגעת בתינוק ברכות ובעדינות, כשמקפידים לשאול אותו כל הזמן אם המגע נעים לו ואם הוא רוצה שנמשיך – גם אם התינוק עדיין לא מדבר, הוא מבין אינטונציות וכוונות, והעובדה כי לא פולשים למרחב שלו ללא רשות הופכת אותו לשותף פעיל בחוויה.

תנועות המסג’ יכולות להיות מהמרכז החוצה (על פי השיטה ההודית) או מהחוץ פנימה (בהתאם לטכניקה השבדית) – היו קשובים לתגובות התינוק שלכם ובדקו מה הוא מעדיף. רצוי שהמגע יהיה רציף, אולם בהחלט ניתן בחלק מהזמן “רק” להניח ידיים ברכות על הגוף הזעיר והמרוצה.

?