טיפול שיאצו

טיפול שיאצו לחיצה בנקודות דיקור סיניאחד העיסויים הפופולאריים ביותר ב”גרין ספא” הוא לא עיסוי במובנו הקלאסי אלא טכניקה שמקורה ברפואה סינית: טיפול שיאצו.

אמנם שורשי הטכניקה המרתקת טמונים ברפואה סינית, אולם השיטה עצמה דווקא נולדה ביפן, ובהתאם גם השם הוא שילוב של שתי מילים יפניות: “שי”, שפירושה אצבע, ו”אצו” שפירושה לחץ – וביחד לחץ באמצעות האצבעות בנקודות ספציפיות בגוף, על מנת לטפל במצוקות שונות ובאופן כללי לחזק את הגוף ואת הנפש.

אצלנו תוכלו ליהנות מטיפול שיאצו בפני עצמו, או כחלק מחוויה הוליסטית יותר במסגרת חבילות ספא גדושות פינוקים. לצד השיאצו ממתינים לכם במתחם גם עיסויים רבים אחרים דוגמת עיסוי קרקפת, איורוודה, ומסג’ים שוודיים, תאילנדיים, ארומתרפיים. לפני ואחרי הטיפולים השונים בספא ניתן לבלות בג’קוזי פתוח או מקורה בהתאם למזג האוויר, במגוון סאונות ובחמאם טורקי אותנטי וליהנות מפינוקים נוספים ובהם ארוחות מושקעות, חדרים רומנטיים ואינטימיים וכל דבר אחר בו תחשקו ותבקשו מהצוות הקשוב שלנו.

טיפול שיאצו בגרין ספא

כמו כל העיסויים הניתנים ב”גרין ספא“, גם טיפול שיאצו מתבצע על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מנוסים וקשובים במיוחד.

ישנם שני סוגי שיאצו – בשיטה הסינית המסורתית, ובשילוב ידע מערבי מתחומי הפיזיולוגיה והאנטומיה – ומשניהם תוכלו ליהנות אצלנו. בשני המקרים הטיפול מתבצע על גבי מזרון עבה ונוח, בלבוש מלא (רצוי נוח ורפוי).

אופיו של טיפול זה, בניגוד לעיסויים אחרים דוגמת לומה לומה ועיסוי רקמות עמוק שמתאפיינים בתנועות נמרצות, הוא נינוח ואיטי – ובמקרים רבים המטופל נרדם תוך כדי הטיפול, בזכות השחרור המושלם והתפוגגות המתחים והעומסים (וגם האווירה הנעימה במתחם המפנק שלנו תורמת את שלה לנינוחות המוחלטת ולהרפיה של כל מערכות הגוף).

סוג אחר וייחודי של שיאצו, שגם ממנו תוכלו ליהנות אצלנו הוא הוואטסו – לחיצות בנקודות דיקור סיני המתבצעות בתוך בריכה קטנה שהמים בה מחוממים וביחד עם תנועות העיסוי האיטיות והמשחררות יוצרים תחושה מענגת של חזרה לרחם.

רפואה סינית – לבריאות מלאה

רפואה סינית היא תפישת עולם מלאה, שהתפתחה במשך דורות על גבי דורות ונהנית מדרך ההתבוננות הייחודית על העולם של חכמי הרפואה בסין. הבסיס של הרפואה הסינית, כפי שנוסח בטקסט המפורסם “ספר הרפואה של הקיסר הצהוב”, הוא שהאדם הינו חלק מהטבע, ושהשאיפה היא לחיות בהרמוניה עם העולם מסביב. בנוסף, על האדם להתאים עצמו לשינויים המתרחשים מסביבו (חילופי עונות, גאות ושפל וכו’).

על פי הרפואה הסינית בגוף האדם זורמת אנרגיית חיים ושמה צ’י. זרימה תקינה של אנרגיה זו, וכמות נכונה ממנה בכל איבר ומקום בגוף, מבטיחים בריאות מלאה ואיכות חיים אופטימלית. חסימה בזרימת הצ’י במקום מסוים בגוף, עודף צ’י באיבר או חוסר צ’י בנקודה כלשהי – כל אלה באים לידי ביטוי במצוקות פיזיות ורגשיות ופוגמים ברווחתנו.

הדרך להבטיח זרימת צ’י אופטימלית היא באמצעות נקודות דיקור סיני – נקודות המפוזרות על גבי המרידיאנים העיקריים (המרידיאנים הם הערוצים בהם זורמת אנרגיית הצ’י). טיפול השיאצו מתחיל באיתור נקודות הדיקור הסיני הספציפיות שלחץ עליהן יועיל למטופל, בהתאם למצבו הפיזי והנפשי (המאובחן באמצעים שונים – האבחון הוא כלי רב חשיבות ברפואה סינית). השלב הבא כבר מזכיר יותר עיסויים קלאסיים, שכן המטפל מפעיל לחץ מדוד באמצעות אצבעותיו בנקודות הדיקור הסיני אותן איתר בשלב הקודם.

לטיפול שיאצו הצלחות מוכחות בהקלה על כאבים שונים, חולשה, עייפות כרונית, בעיות נשימה ומצוקות רבות אחרות. בנוסף אין כמו טיפול זה כדי להעלות את רמת האנגיה שלנו ולשפר את מצב הרוח. כשחווים טיפול זה ב”גרין ספא” היפה והמפנק התרומה לגוף ולנפש, באופן טבעי, גבוהה שבעתיים!

?