עיסוי ארומתרפיה

ארומתרפיה היא שיטת טיפול אלטרנטיבית העושה שימוש בשמנים מובחרים כדי להקל על מצוקות שונות ולנסוך מרגוע על נפש האדם. עיסוי ארומתרפיה הוא טיפול שבו למגע העדין והמחייה בגוף המטופל מתווספים שמנים ריחניים ובעלי יכולות ריפוי.

עיסוי ארומתרפיה ריחות ושמניםטיפול באמצעות חוש הריח (ארומה פירושה ניחוח ותרפיה משמעה טיפול) היה נהוג כבר במצרים העתיקה – בפירמידות נמצאו צנצנות שהכילו שמנים ארומאטיים. גם בהודו התגלה כבר לפני אלפי שנים כוחם רב העוצמה של צמחי המרפא (למשל הזנגוויל, הלא הוא הג’ינג’ר, שאין כמוהו להקלה במקרים של הפרעות שונות הקשורות למערכת העיכול – בחילות, הקאות או התכווצויות בקיבה), ובאופן כללי תרבויות עתיקות רבות נהנו משימוש בשמנים ריחניים שהופקו מצמחים בעלי סגולות מרפאות. בהמשך ירד קרנם של שמנים אלה, עד שבראשית המאה העשרים צץ כימאי צרפתי בשם רנה גטפוס, שגילה עניין רב בתחום. באחד הימים ידיו נכוו, והוא, אינסטינקטיבית, טבל אותן בשמן לבנדר וגילה את יעילותו בהקלה על כאבים, במניעת הזדהמות ובשיקום מהיר של עור שסובל מכוויות. הארומתרפיה שבה ונהנתה מהכרה, ובעקבותיה – והודות לביו-כימאית אוסטרית בשם מרגרט מיורי, שפיתחה את טכניקת הספגת השמנים בגוף דרך מגע בעור – גם עיסוי ארומתרפיה הפך לטיפול מומלץ ונפוץ (במהלך מלחמת העולם השנייה טיפול זה היה מקובל מאוד בבתי חולים צבאיים, למשל).

כיצד מתבצע עיסוי ארומתרפיה?

עיסוי ארומתרפיה הוא מסג’ עדין מאוד, עמוק, איטי ונינוח, מרגיע ומפנק, שבמהלכו משתמש המטפל גם בשמנים אתריים המופקים מצמחי מרפא ומתאפיינים בניחוח משכר (שמנים אתריים הם החומרים הנדיפים שנמצאים בצמח ומקנים לו את הריח).

השמנים משפיעים על כלל הווייתו של המטופל בדרכים שונות: המולקולות של השמנים מתפזרות בחלל החדר בו נערך הטיפול, והמטופל שואף אותם אל ריאותיו ומשם הן מועברות לרחבי גופו; במקביל, השמנים מוחדרים לגוף באמצעות המגע בעור; ובנוסף, חוש הריח זוכה לגירוי נעים במיוחד ומעביר את התחושה למוח. עונג זה, לצד העונג הטמון במגע המקצועי והמיומן של המטפל, מתורגמים על ידי המוח לתחושות חיוביות במיוחד, שגם להן, כידוע, כוח מרפא הודות לקשר המובהק בין גוף לנפש.

גם לעצם העיסוי עצמו תרומה לגוף: הוא משפר את זרימת הדם, מייעל את תפקודה של מערכת הלימפה, משחרר שרירים תפוסים, מקל על כאבים שונים, מחזק את מערכת החיסון ומשפר את הנשימה.

באילו שמנים משתמשים ב”גרין ספא”?

ב”גרין ספא” תיהנו מעיסוי ארומתרפיה מצוות מקצועי במיוחד העושה שימוש בשמנים הטובים ביותר.

המטפלים שלנו משתמשים במבחר שמנים, ומתאימים אותם כמובן לכל מטופל על מנת ליצור טיפול בעל אימפקט מקסימלי (והמדיף ריחות האהובים במיוחד על המטופל) – כשניתן, כמובן, גם להשתמש במספר שמנים באותו טיפול. בין השאר נעשה שימוש בשמן לבנדר בעל יכולות שיקום רבות עוצמה (לעור כמו גם לנפש); בילנג ילנג – שמן בעל תכונות מעוררות וממריצות, ובפרט את התשוקה וההתלהבות; בשמן שקדים שאין כמוהו להרגעה; בשמן נבט חיטה, שאפקטיבי במיוחד להענקת מראה צעיר ורענן לעור; וכן במנדרין, גרניום, אקליפטוס, וניל, נרולי ואחרים. את השמנים אפשר גם לרכוש וליהנות מהם גם בבית, למשל בעיסוי זוגי מפנק.

לצד השמנים עצמם גם איטיותו של הטיפול והאווירה הקסומה ב”גרין ספא” תורמים לרוגע ושלווה העמוקה להם זוכים המטופלים – רוגע ושלווה חיוניים והכרחיים במציאות הלחוצה של החיים בימינו, והמעניקים אנרגיות חדשות ויכולת לשוב לשגרה מחוזקים ומעודדים.

עיסוי ארומתרפיה מבוקש מאוד בעיקר בעת אירועים בספא, והניחוחות שמפיצים האורחים בכל רחבי “גרין ספא”, לצד שביעות הרצון הגבוהה שלהם, הופכת את המתחם הספא כולו לגן עדן עלי אדמות.

?