ניתוחים פלסטיים, בוטוקס, ספא

תוחלת החיים של המין האנושי עולה בהתמדה: בישראל, למשל, עלתה תוחלת החיים בלמעלה משנתיים רק בעשור האחרון, ובאופן כללי מדובר במגמה מתמשכת. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, גברים ישראלים חיים בממוצע כ- 80 שנה, ונשים מרוויחות עוד כמעט 4 שנים, כשבשנות השבעים הגבר הממוצע חי רק קצת יותר מ- 71 שנה ונשים פחות מ- 75. למעשה, על פי התחזיות הנסמכות על מודלים סטטיסטיים בסוף המאה הנוכחית תוחלת החיים תהיה כמעט מאה שנה, כלומר עבור הילדים של היום הברכה “עד 120” כבר הופכת למציאות של ממש.

אבל אנחנו, באופן טבעי, לא מסתפקים בחיים ארוכים יותר אלא רוצים גם חיים טובים יותר, ובפרט להישאר צעירים לנצח (או כמעט לנצח…) – וגם את זה קל יותר לעשות בימינו, בין השאר בזכות ניתוחים פלסטיים בטוחים יותר ואפקטיביים יותר, הבוטוקס שמצעיר את עור הפנים וכמובן מתחמי ספא מפנקים שמטעינים את הגוף והנפש באנרגיות חיוניות.

ניתוחים פלסטיים – חלק בלתי נפרד מהחיים

עד לפני עשור או שניים ניתוחים פלסטיים נחשבו כמשהו שיש להתבייש בו, וגם מי שהחזה שלה צמח פלאים לפתע, או מי שאפו התקצר בבת אחת, הכחישו בתוקף כי מדובר במעשה ידי אדם.

אבל הזמנים השתנו, וכיום הוויכוח אם רצוי להסתפק במה שקיבלנו מהטבע ולראות בו את היופי או שמא כן כדאי לנצל את האופציה הרפואית כבר כמעט ואינו רלוונטי. יותר ויותר גברים ונשים פונים לעזרת הרפואה האסתטית, שהופכת לאחד התחומים המבוקשים והמתפתחים ביותר ברפואה – ואף אחד כבר לא מצקצק מול חזה נפול שהורם על ידי כירורג פלסטי מומחה והעניק לבעליו מראה צעיר יותר ובעקבותיו הרגשה טובה הרבה יותר, או מול בטן שנמתחה ונהנית ממראה רענן ובריא יותר.

במיוחד תרמה לכך השתכללותם של אותם הליכים רפואיים, והפיכתם לבטוחים יותר – כך שכיום ניתן ליהנות מהתוצאות היפות של ניתוחים פלסטיים מבלי לחשוש מתופעות לוואי וברמת סיכון מזערית. גם ההבנה של מנתחים פלסטיים כי הדבר החשוב ביותר הוא תוצאות שנראות טבעיות ולא מאולצות, והיכולת שלהם לבצע ניתוחים בהתאם תרמה לפופולאריות שלהם ולכך שרבים מאיתנו מרגישים צעירים גם בגיל מבוגר.

בוטוקס – הרעל שהוא חבר

בוטולינום טוקסין הוא אחד הרעלים הקטלניים ביותר הקיימים על פני כדור הארץ. בוטוקס הוא טיפול פופולארי במיוחד לכל מי שרוצה להיראות צעיר יותר. מדובר, כמובן, באותו חומר, שבזכות המדע למד המין האנושי לנצלו לטובתו.

הזרקות בוטוקס מצליחות לטשטש את אותם קמטים בפנים המכונים “קמטי הבעה” ואף להעלים אותם כליל – כשבזכות המינונים המדויקים וההזרקה לנקודות שנבחרו בקפידה אין תופעות לוואי וגם המראה המתוח יתר על המידה (תוצאה בעיקר של חמדנות מטופלים מסוימים) הולך ונעלם מן העולם.

חשוב להדגיש כי הבוטוקס אפקטיבי רק עבור קמטים שהם תוצאה של פעילות שרירית, ובפרט בחלק העליון של הפנים.

ביקור קבוע בספא – לשמור על הגוף והפש  

לצד הניתוחים הפלסטיים והבוטוקס, ניתן לשמור על מראה צעיר גם ללא עזרת הרפואה: ביקור קבוע בספא מפנק מסייע לעור לשקם את עצמו (שהרי הוא חשוף כל הזמן למזיקים שונים), עוזר לגוף להתגבר על מחלות וכאבים, מצליח לפוגג מתחים (שכיום כבר ידוע עד כמה הם פוגעים בנו ובפרט גורמים למראה מבוגר) ובאופן כללי מחולל פלאים בגוף ובנפש גם יחד.

במסגרת ביקור בספא ניתן להתרווח בסאונה, לטבול בג’קוזי ובעיקר ליהנות מעיסויים שונים, שלכל אחד ואחד מהם השפעה מיטיבה על הגוף והנפש – בין אם מדובר בעיסוי שוודי, עיסוי ארומתרפי, עיסוי קרקפת וכו’.

?