כמו בתאילנד – יתרונות העיסוי התאילנדי

קיימים סוגים שונים של מסאז’. מסאז’ תאילנדי הוא אחד הסוגים הפופולאריים ביותר, מסאז’ המוצע במרכזי הספא השונים בארץ לצד טיפולים נוספים. מסאז’ זה מגיע אלינו, וכפי שניתן להסיק משמו, מתאילנד הרחוקה, ומשלב במסגרתו, לא מעט אלמנטים של תרבות המזרח. מהם יתרונותיו של מסאז’ מסוג זה? למי הוא מתאים ומה מאפיין אותו? על כך ועוד, במאמר הבא.

מהו מסאז’ תאילנדי

המסאז’ התאילנדי, כאמור, מגיע אלינו מתאילנד הרחוקה. מדובר בשיטת עיסוי עתיקה מאד, עוד מהמאה ה – 18, וכן כזו המשלבת אלמנטים שונים מתרבות המזרח וגם מרפואת המזרח. מסאז’ תאילנדי, כמו היוגה וגם העיסוי הסיני, מתייחס לגוף כמכלול שלם, שיחד עם צמחי מרפא וגם תזונה נכונה יוכל להגיע לרפואה שלמה. המסאז’ התאילנדי התפשט עם השנים בכל העולם והפך לאחד מטיפולי הספא הפופולאריים ביותר. מי שנוסע לתאילנד יכול ליהנות מטיפולי מסאז’ כאלה, המוצעים בנקודות שונות במדינה. המסאז’ עצמו מתייחס לכל אחד מחלקי הגוף, מהראש ועד כך הרגל. הוא שם דגש רב מאד על נקודות מרכזיות הקשורות לאיזון ולאנרגיה ועוזר בחיזוקן. במהלך המסאז’ מפעיל המטפל לחיצות בתנועות מעגליות, כשעוצמת הלחיצה משתנה בין מטפל למטפל. ישנם מקרים בהם מדובר בלחיצות חזקות ועמוקות מאד, ובמקרים אחרים בלחיצות קלות ונעימות.

למי מיועד הטיפול

מסאז’ זה מתאים לכל מי שרוצה ליהנות מטיפול נעים מצד אחד, אך גם מטיפול אפקטיבי, כזה שיכול להשפיע באופן נקודתי על מערכות הגוף השונות. המסאז’ התאילנדי מתאים לכל מי שסובל מבעיות מפרקים, מכאבי גב וגם מכאבים באזור הכתפיים. מי שפנה לרפואה המערבית אך לא הצליח לקבל מענה שיעזור לו להתמודד עם הכאב ולהבריא את גופו. מעבר להיותו טיפול בפני עצמו, המסאז’ התאילנדי מרגיע מאד. ולכן יכול להתאים לכל מי שמעוניין להירגע, ליהנות מפסק זמן של שעה ומטיפול מפנק ומהנה.

מדוע הוא כל כך מומלץ

מי שבוחר באפשרות של מסאז’ תאילנדי ייהנה מלא מעט יתרונות. ראשית, באמצעות הלחיצות והמתיחות שבו הוא עוזר להמריץ את מחזור הדם. המרצת מחזור הדם תורמת למערכות הגוף השונות וגם לתהליכים רבים שמתקיימים בו. בהשוואה לטיפולים אחרים, מסאז’ תאילנדי עשיר במתיחות רבות, מה שעוזר לגוף, מחזק אותו וגם משפר את מידת הגמישות והתנועתיות שלו. שיטת הטיפול כוללת גם טכניקה מיוחדת של עצירת הדם באזורים שונים. באמצעות טכניקה זו קצב פעילות הלב מואט והמטופל מצליח להגיע להרפיה מוחלטת. הרפיה זו מאפשרת זרימת דם טובה יותר, הזנת התאים באופן מלא וניקוי הגוף מפסולת ומרעלים מזיקים. כדאי גם לזכור שמסאז’ זה עובד על איברים רבים מאד בגוף. הוא עובד על השרירים, על הגידים וגם על האיברים הפנימיים. הוא עוזר לשחרר שרירים תפוסים ולהאריך אותם וגם מעלים כאבים מעיקים. כדי ליהנות מיתרונות אלה חשוב לפנות למטפל מקצועי בעל הכשרה מתאימה, מטפל מנוסה ומיומן.

 

?